|
Ovewrdoseteamet i Trondheim:
Unge, normale og såkalt vellykket ungdom doper seg i dagevis i strekk.
2012-02-06
Overdoseteamet i Trondheim fikk et overraskende innblikk i et lukket miljø etter et overdosedødsfall.Da en ung mann døde av en overdose i fjor, fikk overdoseteamet i Trondheim innsikt i et miljø de ikke kjente.
|
Kommentar til Kripos' årsstatistikk
Overdosestatistikk og heroin
2008-04-22
Kripos har nå offentliggjort sin narkotikastatistikk for 2007, bestående av beslag av ulike stoffer, og en oversikt over narkotikarelaterte dødsfall. Det framgår at beslagene av heroin har økt i antall, men at beslaglagt mengde heroin ikke har vært så lav på mange år. Antallet narkotikarelaterte dødsfall er økt med ca. 25 prosent på landsbasis og er nå oppe i 244.
|
|
Oslo AP og Oslo Høyre:
Avviser heroinutdeling
2008-04-16
Jan Bøhler, leder i Oslo Arbeiderparti, avfeier Venstres forslag om heroin på resept i Oslo, og dermed sin nestleder Beate Svenningsen, som har støttet forslaget. Bøhler får følge av byrådsleder Erling Lae (H).
Også Forbundet Mot Rusgift stiller seg avvisende til forslaget.
|