HjemNyheterBloggTidsskriftet Mot RusgiftOm FMRBli medBestill materiellArrangementerPresseEnglish
Tema
 

Temaer fra A til Å


Alkohol Rusbrus Alkohol og helse Nyheter Alkoholfri livsstil Alkoholpolitikk Arbeidsliv Behandling Bokanmeldelser Cannabis Det Nytter Fakta om rusgifter Foreldre og barn Forskning Historie Avhengighetsbehandling Internasjonalt Kvinner Skadereduksjon Legalisering Linker Lover Metadon m.m. (LAR) Narkotika Narkotikapolitikk Overdoser Ordbok Positiv rus Psykisk helse Publikasjoner Rusgiftpolitikk Russ Skole (lærere og elever) Sprøyterom Studenter Terminologi Test ditt alkoholforbruk Rusgifter i trafikken
Hjem»Tema»Alkohol og helse»Nyheter»Deltar ikkje på grunn av fylla
Julebord:

Deltar ikkje på grunn av fylla

Publisert 2007-12-04

Dukka ikkje kollegaen din opp på julebordet? Grunnen kan ha vore at han eller ho ikkje orkar julebordsfylla.

Ein av ti har droppa sosiale tilstellingar på jobben fordi det vert drukke for mykje alkohol. Det kjem fram i ei ny undersøking som er gjort av Synnovate MMI for Sosial- og helsedirektoratet. Dei sa seg heilt eller devis samde i påstanden: «Av og til unnlater jeg å delta på sosiale anledninger i forbindelse med jobben fordi det drikkes for mye alkohol.»

 

Gjerne alkoholfritt. Åtte av ti seier at dei hadde gjerne gått på julebord sjølv om det var alkoholfritt, viser undersøkinga. Dei sa seg heilt eller delvis samde i følgjande påstand: «Jeg ville ikke gått på julebord dersom det var et alkoholfritt arrangement.»

Du kan lese heile artikkelen i Vårt Land

Kalender


Ingen oppføringer.



 
Forbundet Mot Rusgift, Torggata 1, 0181 Oslo, tlf 23 21 45 26, faks 23 21 45 01, e-post: post@fmr.no