HjemNyheterBloggTidsskriftet Mot RusgiftOm FMRBli medBestill materiellArrangementerPresseEnglish
Tema
 

Temaer fra A til Å


Alkohol Alkohol og helse Alkoholfri livsstil Alkoholpolitikk Arbeidsliv Behandling Bokanmeldelser Cannabis Det Nytter Fakta om rusgifter Foreldre og barn Forskning Graviditet Grunnlagsinfo Historie Institusjonene Internasjonalt Kommunal rusgiftpolitikk Kvinnenettverk Kvinner Lavterskeltiltak Legalisering Linker Lover Metadon m.m. (LAR) Narkotika Ordbok Overdoser Positiv rus Psykisk helse Publikasjoner Rusbrus Rusgiftpolitikk Russ Skole (lærere og elever) Sprøyterom Studenter Terminologi Test ditt alkoholforbruk Trafikanter
Hjem»Tema»Trafikanter»FMR krever 0-promille på sjøen
Flatfyll blant fergeansatte på vakt

FMR krever 0-promille på sjøen

Publisert 2005-06-22

De siste dagers hendelser med avsløringer av fergeansatte som misbruker alkohol og narkotika i jobbsammenheng gjør at myndighetene må ta grep om promillegrensen til sjøs.


Erfaringer med at færre blir tatt med lavpromille i trafikken på grunn av den nye 0.2-promillegrensen ser vi som verdifull dokumentasjon på at folk er sitt ansvar bevisst på denne grensa.

Fergeselskapene ser heldigvis alvoret i situasjonen og slutter sannsynligvis å selge alkohol til ansatte ombord, i tillegg til å true med oppsigelser dersom ansatte har promille på jobb.

FMR aksepterer ikke promillegrensen til sjøs, og mener alle ansatte ombord på ferger må ha 0-promille mens de er på jobb, eller hvis de har vaktansvar om noe uforutsett skulle skje.


Les mer om lavpromille i trafikken og fergefyll.

Kalender


Ingen oppføringer.



 
Forbundet Mot Rusgift, Torggata 1, 0181 Oslo, tlf 23 21 45 26, faks 23 21 45 01, e-post: post@fmr.no